Kırmızı Ginseng Ne İşe Yarar?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Kırmızı Ginseng Ne İşe Yarar?

Kırmızı Ginseng Ne İşe Yarar, Kırmızı ginseng veyahut da Kore ginsengi, yaklaşık 2000 yıldır kullanılmakta olan, 6 yılda gelişmiş olan ve sadece Güney Kore içerisinde üretilmekte olan bir bitkidir. Günümüzde hayat iksiri ismiyle de bilinmektedir. Sadece Güney Kore'de üretilmesine rağmen bütün dünyaya ihracatı yapılmaktadır.

Kırmızı Ginseng, araliaceae adlı bir bitki familyasına aittir ve yabani olarak dağların yamaçlarında yetişir. Ilıman ve nemli ortamları sevmektedir. Güneşli olan havalarda içeriğinde bulunan insan hücrelerine etki eden bileşenlerinin etkisini kaybettiği ve buna bağlı olarak da tedavi edici özelliğini yitirdiği gözlemlenmiştir. Bu nedenle güneş çıktığı vakitlerde, Kırmızı Ginsengin üzerine siyah bir perde örtülür. Özellikle insan vücuduna benzeyen bitki kökleri en yararlı olan kısımlarıdır.

Tedavi edici özelliğinin oldukça yüksek olmasından dolayı piyasa üzerinde adamotu bitkisi ve Rauwolfia kökünü sahte olarak Kırmızı Ginseng bitkisi adı altında satan insanlar bulunmaktadır. Bu adamotu ve Rauwolfia bitkileri taşıdıkları alkaloitler nedeniyle zehirlenmelere yol açabilmektedirler, bu yüzden kullanımları çok risklidir.

Gerçek olan Kırmızı Ginseng bitkisinin etkilerini gösterebilmesi için en az 2-3 hafta kullanarak kan içerisinde terapötik seviyeye gelmesini beklemek gerekmektedir. Fakat çoğu Kırmızı Ginseng kullanıcısı, ilacın 2-3 saat içerisinde etki göstereceğini istediğinden dolayı, beklediklerini bulamamaktadırlar. Bunu bilen bazı Kırmızı Ginseng üreticileri, kişiler üzerinde çabuk etki sağlayan kahve gibi kafein içeren bazı içecek veya yiyeceklerin içerisine kırmızı ginseng katmakta, fakat bunu belirtmemektedir. Kişi bunu içtiği zaman hemen enerji hissedeceğinden sürekli kullanmaya başlamaktadırlar. Bu durumda kişi sürekli kafein alacağından dolayı kafein bağımlılığı ile ajitasyonlar, mide asidinin artmasına bağlı ülser, gastrit gibi mide ve bağırsak hastalıkları, baş ağrısı, uykusuzluk gibi sorunlar meydana gelecektir.


Kırmızı Ginseng Ne İşe Yarar?


Kırmızı Ginseng güçlü bir sağlık takviyesidir ve vücut üzerindeki etkileri lokal olmadığından, bütün bedeni etkiler ve yanlış düzenleri dengeye getirir. Ancak yavaş salınımlı bir bitkidir, bu yüzden tam etkilerinin görülmesi 1 ayı bulmaktadır.

Kırmızı Ginseng adaptojenik bir etkiye sahiptir. Adaptojenik etki, vücuda giren bir ilacın vücutta dengesi bozulmuş olan her bölgenin durumuna göre farklı etkiler sağlamasıdır. Bu etkiyi sağlamasının nedeni böbrek üstü bezlerinin desteğini sağlamasıdır.

Kırmızı Ginseng bütün insan vücudu için temizleyici bir etkidedir. Vücudun bakteri ve virüslerle savaşmasını sağlar, vücut enerjisini yükseltir ve performansı arttırır.


Kırmızı Ginsengin diğer yararları ise şunlardır

 • Strese dayalı hastalıkların tedavisinde veya rahatlatılmasında fayda sağlar.
 • Antioksidan etkiye sahiptir.
 • Kolesterol düşüklüğü ve kolesterol yüksekliğinde çift kutuplu tedavi edici etki sağlar.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Karaciğeri toksinlerden uzak tutar.
 • Kan içerisindeki kortizol hormonunu düşürdüğünden dolayı diyabet hastaları da kullanabilir.
 • Kanserli hücrelerin yok edilmesinde etkindir.
 • Astım, bronşit gibi apselerde ve dolaşım sistemindeki bozuklukların tamirinde kullanılabilir.
 • Özellikle cinsel gücü arttırır.

Kırmızı Ginsengin Zararları Nelerdir?


Kırmızı Ginsengin herhangi bir zararı olduğu bilinmemektedir fakat bitkisel bir ürün olduğundan dolayı her insanın bünyesinde farklı etkilere yol açabilir. Aynı zamanda aşağıdaki bazı yan etkilerde kullanılan doza veya vücut yapınıza göre alerjik tepkime olarak karşınıza çıkabilir. Nadir görülen tepkimelerdir fakat herhangi birisi ile karşılaştığınız takdirde Kırmızı Ginseng kullanımını bırakmalı ve doktora başvurmalısınız.
 • Dikkat eksikliği ve konsantrasyon bozukluğu
 • Sinir
 • Ajitasyon
 • Çarpıntı hissi
 • Mide bulantısı
 • Kusmak
 • İnsomnia, uykusuzluk
 • Deride kaşıntılar ve döküntüler, kurdeşen
 • Vücutta ödem oluşumu
 • Astım
 • Sindirimde bozuklukların meydana gelmesi
 • Karın ağrısı başlaması
 • Karında şişkinlik hissi

Kırmızı Ginseng nasıl kullanılır?

Kırmızı Ginseng hangi amaç ile kullanıldığına bağlı olmak üzere en az 3 hafta en fazla ise 3 aylık periyotlar halinde kullanılmalıdır. Kullanımının farklı farklı çeşitleri vardır. Bunlar yine kullanım amacına bağlı olarak çay, kapsül, Kırmızı Ginseng yağı, Kırmızı Ginseng hapı olarak da kullanılabilmektedir. Fakat isteğe göre toz hale getirilip baharat şeklinde yemeklerin içeriğinde de kullanılabilir. Fakat kronik veya akut bazı hastalıkları ve sağlık sorunları olanlar, düzenli ilaç kullanmak zorunda olanlar bir doktor kontrolünde Kırmızı Ginseng kullanmalılardır.

Kırmızı Ginseng Ne İşe Yarar Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Canesten Krem Ne İşe Yarar?

Canesten Krem Ne İşe Yarar?

Pharmaton Ne İşe Yarar?

Pharmaton Ne İşe Yarar?

Ne İşe Yarar?

Ne İşe Yarar?

Popüler İçerikler

Dolorex Ne İşe Yarar?

Dolorex Ne İşe Yarar?

Anahtar Ne İşe Yarar?

Anahtar Ne İşe Yarar?

Editörün Seçtiği

İlginizi Çekebilir

Spiral Ne İşe Yarar?

Spiral Ne İşe Yarar?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Java Ne İşe Yarar?

Java Ne İşe Yarar?

Apranax Ne İşe Yarar?

Apranax Ne İşe Yarar?

Hotspot Ne İşe Yarar?

Hotspot Ne İşe Yarar?

Usb Wifi Adaptör Ne İşe Yarar?

Usb Wifi Adaptör Ne İşe Yarar?

Kiraz Sapı Ne İşe Yarar?

Kiraz Sapı Ne İşe Yarar?

Güncel

Prozac Ne İşe Yarar?

Prozac Ne İşe Yarar?

Güncel

Fitil Ne İşe Yarar?

Fitil Ne İşe Yarar?

Güncel

Oksijen Ne İşe Yarar?

Oksijen Ne İşe Yarar?

Ghz Ne İşe Yarar?

Ghz Ne İşe Yarar?

Dil Ne İşe Yarar?

Dil Ne İşe Yarar?

İşlemci Ne İşe Yarar?

İşlemci Ne İşe Yarar?

Xanax Ne İşe Yarar?

Xanax Ne İşe Yarar?

Momecon Krem Ne İşe Yarar?

Momecon Krem Ne İşe Yarar?

Anestol Pomad Ne İşe Yarar?

Anestol Pomad Ne İşe Yarar?

Saç Kremi Ne İşe Yarar?

Saç Kremi Ne İşe Yarar?

Azosilin Ne İşe Yarar?

Azosilin Ne İşe Yarar?

Toprak Ne İşe Yarar?

Toprak Ne İşe Yarar?

Adobe Flash Player Ne İşe Yarar?

Adobe Flash Player Ne İşe Yarar?

Adobe Flash Player Ne İşe Yarar, Adobe flash player sanal alemde yıllardan beri internet sitelerinde bulunan içeriklerin bu uygulama kullanılarak hazırlanmaktadır. İnternet[...]

B12 Ne İşe Yarar?

B12 Ne İşe Yarar?

B12 Ne İşe Yarar; B12 vitamini sinir sistemi fonksiyonları için gereklidir. B12 vitamini suda eriyen bir vitamindir. Bu özelliğinden dolayı da vücut ihtiyacı olanı aldık[...]

Flash Player Ne İşe Yarar?

Flash Player Ne İşe Yarar?

Flash Player Ne İşe Yarar, Flash Player, bilgisayarlarımızın hemen hemen hepsinde yüklü olan, Adobe firmasının üretime sürdüğü ve satışa çıkardığı bir elektron[...]

Cc Krem Ne İşe Yarar?

Cc Krem Ne İşe Yarar?

Cc Krem Ne İşe Yarar, kişisel bakım ürünlerinden son yıllarında sıkça kullanılan renkli nemlendirici ürünlerden biridir. Cc krem colour correct kelimelerinin kısaltı[...]

Emla Krem Ne İşe Yarar?

Emla Krem Ne İşe Yarar?

Emla Krem Ne İşe Yarar.Hemen herkes emla kremi duymuştur. Ancak emla krem ne işe yarar, faydaları nelerdir ve nasıl kullanılmalıdır gibi birçok detay hakkında bilgi sahi[...]

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6